Samočinný hasící systém PROTENG ELECTRO

Revoluční novinka – automatický plynový hasicí systém určený pro elektrorozvaděče a jiné elektrické zařízení.

Revoluční automatický plynový hasicí systém slouží pro ochranu  uzavřených prostorů elektrorozvaděčů, elektrických zařízení, vzduchotechniky,  atd.  do objemu vnitřního prostoru 0,5 m3.

V dnešní době jsou elektrická zařízení všude kolem nás. Je důležité si uvědomit, že spousta požárů vzniká právě díky zkratu a právě v okamžiku, kdy nikdo není přítomen, tak aby mohl okamžitě zasáhnout. PROTENG ELECTRO je plně automatický a přitom jednoduchý systém, který dokáže strážit Vás a váš majetek 24 hodin denně.

Celý princip fungování je postavený na jedné polyamidové hadici o průměru 18 mm a délce 100 cm, ve které je natlakovaná účinná hasicí látka FM200 s přesným názvem heptafluorpropan. Při normální teplotě je díky tlaku 5 barů v tomto relativně malém prostoru uložených až 250 g hasiva. Při zahřívání okolí plameny se tlak při teplotě 100° zvyšuje až na 15 barů. Samotné spuštění systému je aktivované teplotou nad 120°, kdy změknutá polyamidová stěna praskne přesně v místech nejvyššího tepelného namáhání a do prostoru uvolňuje hasicí plyn. Ten spolehlivě a účinně hasí požár už v zárodku, při hašení nepoškodí žádné elektrické součásti, a to ani při provozu. Celý systém je plně automatický, nepotřebuje žádnou obsluhu a spustí se okamžitě, když dojde k požáru. Chrání Vás a Váš majetek 24hodin denně.

Výhody PROTENG ELECTRO

• Neuvěřitelně jednoduchý princip
  • Mimořádně jednoduchá a flexibilní montáž
  • Spolehlivě a účinně hasí požár už v zárodku