Samočinný hasicí systém pro vozidla PROTENG ENGINE

Revoluční novinka – automatický plynový hasicí systém určený pro montáž v motorových prostorech automobilů a jiných motorových zařízení.

Revoluční automatický plynový hasicí systém slouží pro ochranu  uzavřených prostorů motorů automobilů, autobusů, kamionů a dalších motorových vozidel a strojů.

Na cestách dnes a denně hoří spoustu automobilů a jiných dopravních prostředků a to nejen z důvodu havárie, ale také často z důvodu špatného technického stavu. Systém PROTENG ENGINE je originálním automatickým systémem hašení, který Vás dokáže ochránit před vznikem požáru. V okamžiku, kdy vznikne požár je posádka vozu buď v přímém ohrožení (nemůže se z vozu dostat a hrozí uhoření) nebo je v šoku a jedná zkratovitě ( neví jak použít hasicí přístroj, nemůže najít hasicí přístroj, otevře motorový prostor a ještě tak podpoří hoření, vše trvá příliš dlouho). PROTENG ENGINE je nainstalován v motorovém prostoru a hašení provede za Vás. Je to plně automatický systém, který není závislý na energii, obsluze nebi jiných aspektech a chrání Vás po celých 24 hodin a to nejen při provozu, ale také při parkování. Velkou výhodou tohoto systému je mimořádně jednoduchá a flexibilní montáž.

Celý princip fungování je postavený na jedné polyamidové hadici o průměru 18 mm a délce 210 cm, ve které je natlakovaná účinná hasicí látka FM200 s přesným názvem heptafluorpropan. Při normální teplotě je díky tlaku 5 barů v tomto relativně malém prostoru uložených až 500 g hasiva. Při zahřívání okolí plameny se tlak při teplotě 100° zvyšuje až na 15 barů. Samotné spuštění systému je aktivované teplotou nad 120°, kdy změknutá polyamidová stěna praskne přesně v místech nejvyššího tepelného namáhání a do prostoru uvolňuje hasicí plyn. Ten spolehlivě a účinně hasí požár už v zárodku, při hašení nepoškodí žádné elektrické součásti, a to ani při provozu. Celý systém je plně automatický, nepotřebuje žádnou obsluhu a spustí se okamžitě, když dojde k požáru. Chrání Vás a Váš majetek 24hodin denně.

Výhody PROTENG ENGINE

• Neuvěřitelně jednoduchý princip
  • Mimořádně jednoduchá a flexibilní montáž
  • Spolehlivě a účinně hasí požár už v zárodku