Samočinný hasicí systém PROTENG IT HD

Revoluční novinka – automatický plynový hasicí systém určený pro IT

Revoluční automatický plynový hasicí systém slouží pro ochranu  uzavřených prostorů počítačů, serverů, PC Rack, elektrických zařízení atd. do objemu vnitřního prostoru 0,25 m3.

Kolik uživatelů vypíná počítač? Počítače často běží nepřetržitě v kancelářích, v domácnostech a nikdo si ani neuvědomuje, co vše se může stát a o co vše může přijít. V okamžiku, když dojde k vyhoření tak často není nikdo přítomen, aby mohl zasáhnout a zachránit to vše, co mají nashromážděno ve svých kancelářích, objektech, domácnostech nebo aby nedošlo ke ztrátě na lidských životech. Pro tento okamžik stačí mít PROTENG IT uvnitř PC a nehrozí další rozšíření požáru.

Celý princip fungování je postavený na jedné polyamidové hadici o průměru 18 mm a délce 40 cm, ve které je natlakovaná účinná hasicí látka FM200 s přesným názvem heptafluorpropan. Při normální teplotě je díky tlaku 5 barů v tomto relativně malém prostoru uložených až 110 g hasiva. Při zahřívání okolí plameny se tlak při teplotě 100° zvyšuje až na 15 barů. Samotné spuštění systému je aktivované teplotou nad 120°, kdy změklá polyamidová stěna praskne přesně v místech nejvyššího tepelného namáhání a do prostoru uvolňuje hasicí plyn. Ten spolehlivě a účinně hasí požár už v zárodku, při hašení nepoškodí žádné elektrické součásti, a to ani při provozu. Celý systém je plně automatický, nepotřebuje žádnou obsluhu a spustí se okamžitě, když dojde k požáru. Chrání Vás a Váš majetek 24hodin denně.

Výhody PROTENG IT

• Neuvěřitelně jednoduchý princip
  • Mimořádně jednoduchá a flexibilní montáž
  • Spolehlivě a účinně hasí požár už v zárodku