Samočinný hasicí systém PROTENG TIR AGRO s manometrem

Revoluční automatický plynový hasicí systém slouží pro ochranu uzavřených větších prostorů motorů zemědělských strojů, autobusů, kamionů a dalších motorových vozidel a strojů.

Dnes a denně hoří spousty automobilů a jiných dopravních prostředků nejen z důvodu havárie, ale také často z důvodu špatného technického stavu. Systém PROTENG TIR AGRO je originálním automatickým systémem hašení, který dokáže ochránit váš automobil před vznikem požáru. V okamžiku, kdy vznikne požár je posádka vozu buď v přímém ohrožení (nemůže se z vozu dostat a hrozí uhoření) nebo je v šoku a jedná zkratovitě (neví, jak použít hasicí přístroj, nemůže najít hasicí přístroj, otevře motorový prostor a ještě tak podpoří hoření, vše trvá příliš dlouho).
PROTENG TIR AGRO je nainstalován v motorovém prostoru a hašení provede za Vás. Je to plně automatický systém, který není závislý na energii, obsluze nebo jiných aspektech a chrání Vás po celých 24 hodin a to nejen při provozu, ale také při parkování. Velkou výhodou tohoto systému je mimořádně jednoduchá a flexibilní montáž.
Celý princip fungování je postavený na jedné polyamidové hadici o průměru 18 mm a délce 400 cm, ve které je natlakovaná účinná hasicí látka FM200 s přesným názvem heptafluorpropan. Při normální teplotě je díky tlaku 5 barů v tomto relativně malém prostoru uložených až 1000 g hasiva. Při zahřívání okolí plameny se tlak při teplotě 100° zvyšuje až na 15 barů. Samotné spuštění systému je aktivované teplotou nad 120°, kdy změknutá polyamidová stěna praskne přesně v místech nejvyššího tepelného namáhání a do prostoru uvolňuje hasicí plyn. Ten spolehlivě a účinně hasí požár už v zárodku, při hašení nepoškodí žádné elektrické součásti, a to ani při provozu. Celý systém je plně automatický, nepotřebuje žádnou obsluhu a spustí se okamžitě, když dojde k požáru. Chrání Vás a Váš majetek 24hodin denně.
O účinnosti tohoto zařízení svědčí fakt, že náš systém PROTENG je instalován na místech, kde je kladen největší důraz na bezpečnost při vzniku požáru a to – v prostředcích hromadné dopravy. Na Slovensku byl instalován v DPM Bratislava a Košice, v Maďarsku DPM Budapešť, v Polsku výrobce autobusů SOLARIS, systém je využíván i Armádou SR a aliancí NATO.
Výhody PROTENG TIR AGRO
  •  Neuvěřitelně jednoduchý princip
  •  Mimořádně jednoduchá a flexibilní montáž
  •  Spolehlivě a účinně hasí požár už v zárodku