Výhody systému PROTENG

Výhody PROTENG FM200

  • Neuvěřitelně jednoduchý princip
  • Mimořádně jednoduchá a flexibilní montáž, kterou zvládne naprosto každý svépomocí
  • Variabilní provedení
  • Spolehlivě a účinně hasí požár už v zárodku
  • Samospouštěcí zařízení bez jakékoliv nutnosti obsluhy
  • Druhotné účinky neexistují
  • Svým chemickým složením nijak neohrožuje zdraví
  • Po aktivaci, zahašení a odpaření nezanechává na rozdíl od práškových hasících přístrojů žádné stopy a nepoškodí ani elektronické části
  • Systém nevyžaduje žádnou údržbu a ani pravidelné kontroly
PROTENG je vyráběn v provedení:
 
 – provedení PROTENG IT
 – provedení PROTENG ELECTRO
 – provedení PROTENG ENGINE
 – provedení PROTENG TIR AGRO
 
Jednoduchá montáž u motorových vozidel
Jednoznačnou výhodou tohoto systému je mimořádně jednoduchá a flexibilní montáž, kdy si přiměřeně volenými ohyby můžeme zamaskovat hadici za rám nebo pod kapotu. U čtyřkolek a aut je instalace ještě jednodušší, protože jak vidíte na obrázcích stačí 10 minut a systém je na svém místě připravený zasáhnout když to bude nejvíc potřeba. V autě je doporučená montáž přímo na spodní stranu kapoty. U motocyklu bez kapotáže to bude o něco náročnější, ale i tak se dá najít způsob, jak vedením pod nádrží a za rámem tento užitečný systém schovat.
Jednoduchá montáž v el. zařízeních
O účinnosti tohoto zařízení svědčí fakt, že náš systém Proteng je instalován na místech, kde je kladen největší důraz na bezpečnost při vzniku požáru a to je v atomových elektrárnách. Na Slovensku byl instalován v atomové elektrárně Mochovce, Jaslovské Bohunice nebo Kalininskaja v Rusku. Náš systém se dnes instaluje v plynárenských zařízeních, elektrických rozvodnách, serverovnách, domácích rozvaděčích atd. Tyto instalace vznikají díky, možnostem, který tento systém aktivní ochrany v sobě skrývá. Jednoduchá montáž, nepřetržitá aktivní ochrana bez nutnosti obsluhy, neškodí zdraví, při aktivaci nepoškodí díky svému plynnému skupenství žádné mechanické ani elektronické součásti, nízká pořizovací cena.
Automatický hasicí systém Proteng je dnes využíván  Severotlantickou aliancí Nato, Armádou Slovenské republiky, Policii v Bahrainu, plynárenskými společnostmi Transgas Nitra, Nafta Gbely, dopravními podniky v Bratislavě, Budapešti, výrobcem autobusů Solaris, pro svou aktivní ochranu dat svých klientů jsou používány v bankách jako např, J&T a řadou dalších společností, které se zajímají a kladou důraz na ochranu svých zaměstnanců, svých zákazníků a svého majetku…
Druhotné účinky neexistují
Samotné hasicí médium nemá žádné korozní účinky, svým chemickým složením nijak neohrožuje zdraví a po aktivaci, zahašení a odpaření nezanechává na rozdíl od práškových hasících přístrojů žádné stopy.
Systém nevyžaduje žádnou údržbu a ani pravidelné kontroly. Občasná kontrola plynu však nebude na škodu a jen nás ubezpečí, že je vše v pořádku a v případě i toho nejkatastrofičtějšího scénáře spolehlivě zabrání nejhoršímu.